Bělorusko Aktuálně

bělorusko aktuálně

informace o dění v bělorusku

Dnes je pondělí 27. září 2021 .   Svátek má Jonáš.

Menu

Inzerce

Selektiv Slovakia - Optimalizace pro vyhledávače (SEO), internetová reklama na google adwords a etaret. Educca - Databáze jazykových škol v české republice. Webkamery Krkonoše - Aktuální přehled o sněhové situaci v Krkonoších.

Petice na podporu demokratických změn v Bělorusku

Bělorusko je patrně jedinou evropskou zemí, kde každý den dochází k porušování lidských práv. V zemi od roku 1994 vládne Alexandr Lukašenko, který dva roky po svém zvolení do funkce prezidenta rozehnal běloruský parlament a ústavní soud, ústavu si přizpůsobil podle svých představ a soustředil do svých rukou veškerou moc ve státě. Kroky, které od té doby Lukašenko podnikl, zmrazily politický vývoj v zemi, vyhnaly z ní řadu politických odpůrců diktatury a postaraly se jen několik let po rozpadu Sovětského svazu o to, že Bělorusko znovu žije v atmosféře strachu a lhostejnosti.

Abychom podpořili snahy běloruských občanů o demokratické změny v jejich zemi, rozhodli jsme se na našich stránkách uspořádat internetovou petici pro podporu běloruským občanům v boji proti útlaku, zničení všech demokratických principů a nastolení diktatury A. Lukašenka. Zájemci o "symbolické" hlasování proti režimu Alexandra Lukašenka mohou takto učinit prostřednictvím našeho hlasovacího formuláře. Budeme vděčni za každou projevenou podporu, kterou vyjádříte svým hlasováním.

 

PETICE NA PODPORU DEMOKRATICKÝCH ZMĚN V BĚLORUSKU

"Tímto hlasováním vyjadřuji hluboké rozhořčení nad děním a událostmi v Běloruské republice, mimo jiné zmanipulování a zfalšování výsledků referenda o změně ústavy a parlamentních voleb v Bělorusku. Rovněž vyjadřuji podporu Běloruskému lidu a nevládním organizacím v boji proti útlaku, zničení všech demokratických principů a nastolení diktatury A. Lukašenka v Běloruské republice."

Vážení čtenáři našich stránek

Vzhledem k relativně dlouhé době, po kterou trvala naší internetové petice, jsme se rozhodli tuto akci oficiálně ukončit. Děkujeme tímto všem, kteří se naší petice zúčastnili a podpořili svým "virtuálním" hlasem demokratické změny v Bělorusku. Seznam osob, které tak učinily naleznete zde.

belorusko.xf.cz © 2004-2007RSS Kanál